İzmir ve Aydın'da barınamayan öğrenciler nöbette

img
İZMİR - İzmir'den sonra Aydın'da da öğrenciler yüksek ev kirası ve yurt ücretlerine karşı barınamadıklarını söyleyerek nöbet eylemi başlattı. Öğrenciler, taleplerinin karşılanmaması halinde eylemlerini sonlandırmayacaklarını açıkladı. 
 
İzmir'de fahiş kira ve yurt ücretleri nedeniyle barınma sorunu yaşayan öğrencilerin başlattığı “Yurtsuzlar” eylemi, Buca ilçesi Hasan Ağa Parkı'nda 3’üncü gününde sürüyor. Polisler öğrencilerin parkta çadır kurmasına izin vermediği için, öğrenciler yanlarında getirdiği battaniyeleri yere sererek, eylemlerini sürdürdü.  Öğrenciler talepleri karşılanmayana kadar eylemlerini sonlandırmayacakları kararını yinelerken, şu taleplerde bulundu: “Fahiş kira bedellerinin düşürülmesine, kiralarda üst sınırın olmasını, KYK yurtlarının yeterli sayıda olmasını istiyoruz.”
 
Aydın’da da öğrenciler aynı talepler doğrultusunda Atatürk Kent Meydanı'nda nöbet eylemi başlattı. Aydın'da öğrencilerin eylemleri her akşam saat 21:00 ile 24:00 arasında yapılacak. 
 
Öte yandan İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Sakarya başta olmak üzere birçok kentte barınamayan öğrencilerin sokaklarda başlatıkları nöbet eylemleri sürüyor.